Ekskluzywna agroturystyka

Człowiek jest najdziwniejszym stworzeniem na świecie. Potrafi zapłacić fortunę, żeby poczuć się, czym jest ubóstwo. Ale nigdy całkowicie nie zrezygnuje z wygód.

W krajach rozwiniętych, w których próżno szukać dzikich łąk i lasów, kwitnie gospodarka regionalna nazywana agroturystyką. Gospodarstwa świadczące usługi z jej zakresu to zwykle ostatnie, sztucznie podtrzymywane przy życiu, ośrodki życia w zgodzie z naturą. Stanowią propozycję odmiany dla wszystkich znudzonych wielkomiejskim szumem i pracą biurową. To właśnie tu można odpocząć wśród śpiewu ptaków, pijąc mleko prosto od krowy.

Gospodarze doskonale znają potrzeby klientów i nieustannie poszerzają swoją ofertę. Agroturyści mogą od nich kupić ich własne wyroby, jak twaróg, czy kiełbasa z hodowanej jeszcze niedawno świni. Najodważniejsi mogą spróbować polowań, mniej odważni – wędkarstwa. Jeśli w gospodarstwie znajdują się konie, zwykle również są do dyspozycji gości. Jedną z ciekawszych propozycji agroturystycznych jest nocleg na sianie. Wszystko byle tylko zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *